et-logo

Sezóna se bohužel chýlí pomalu ke konci, což mimo jiné znamená, že počínaje pondělím 16.10. budou zahájeny pravidelné podzimní práce. Cílem je umožnit trávě se zregenerovat ještě před zimou tak, abychom na jaře mohli otevřít hřiště v dobré kondici.

Grýny, odpaliště a „approaches“ budou postupně zapískovány, aerifikovány pevnými hroty (bez vytahování tzv. „špuntů“), následně zválcovány a ošetřeny kartáči tak, abychom i po těchto pracích zachovali co nejlepší hrací povrch. Celá údržba nebude tak agresivní jako v minulých letech a očekáváme, že grýny zregenerují v krátkém čase. K tomu by měly pomoci i vhodné povětrnostní podmínky.

Grýny byly po turnaji Czech Masters v dobré kondici a držely si rychlost na 10 stop. Grýny č.1 a 13 byly navíc doseté psinečkem a  když to trvalo díky studenému počasí 3 týdny, nyní již můžete spatřit výhonky nové trávy. Během roku se též podařilo snížit množství lipnice roční na grýnech a v tomto úsilí budeme nadále pokračovat.

Po turnaji European Tour jsme se též soustředili na zvyšování kvality fervejí – některé z nich byly opět dosety novým osivem a všechny byly zapískovány. Cílem je dostat na ferveje 1 cm písku a k tomuto nám chybí poslední aplikace, která ještě proběhne v následujících týdnech.

Asi největším oříškem v současnosti je zvládnout oblasti „heavy rough“. Zatímco udržovaný rough se již podařilo snížit na přijatelnou a hratelnou výšku, stále nám zbývá posekat a opečovat oblasti, kam se všichni neradi dostáváme. Tento vysoký rough bude kompletně posekán a vyčesán tak, aby v příštím roce byl mnohem řidší, nižší, pouze s dlouhými stonky kostřavy. Tím by se měla výrazně zvýšit hratelnost i možnost nalezení míče.

Protože hřiště nebude ve standardní prvotřídní kondici, budou fee hráčům poskytovány od 16.10. speciální ceny.

Omlouváme se tímto za případný snížený komfort hry.

Albatross Golf Resort Team

Vážení golfisté,

V období 16.-31.10. 2017 bude na silnici v celkové délce cca 100 m v oblasti obce Mezouň směrem do Vysokého Újezdu omezen provoz z důvodu výstavby splaškové kanalizace. Provoz bude omezen do jednoho jízdního pruhu a doprava bude řízena pomocí semaforů. Lze očekávat mírná zdržení, zejména v ranních a odpoledních hodinách. Prosím počítejte raději s časovou rezervou před vaším tee time.

V případě, že přijíždíte směrem od Ořechu, můžete využít náhradní trasu, směr Zbuzany, Chýnice, Kuchař, Vysoký Újezd.

omezeny provoz

Náhradní trasa:

nahr trasa

 

Lukáš KESSLER se v sobotu 7. října stal celkovým vítězem Regionální tour mládeže  (RTM) v kategorii Starší žáci. Své průběžné vedení potvrdil na posledním turnaji konaném na hřišti Terasy, když se stal vítězem kategorie Stableford Brutto a vítězem své kategorie Starší žáci a žákyně s výsledkem 76 ran. Sezonu tak završil celkem 12-ti vítězstvími na turnajích, což je úctyhodný výkon. Zároveň se Lukáš stal i absolutním vítězem všech kategorií RTM (celkem 349 hráčů) s neuvěřitelným výsledkem 5340 bodů! Překonal tak dosavadní rekord RTM.

 

Lukáš se letos i poprvé zapojil do našeho A-týmu, kde značnou měrou přispěl k tomu, že se tým umístil na výborném 6.místě v rámci II.ligy.  Sezónu začínal s HCP 8,1 a končí ji s HCP 4,6, a to ve 13 letech !! Roste nám v Lukášovi velká osobnost a věříme, že i naděje našeho golfu. Moc mu blahopřejeme a přejeme mu, aby se i nadále zlepšoval.

 

Druhým úspěšným na daném turnaji byl Jan MRŇA, který obsadil ve své kategorii mladší žáci a žákyně první místo s počtem 80 ran! Blahopřejeme i Honzíkovi ke skvělým výsledkům a držíme palce do další sezóny.

 

Na celkové výsledky RTM se můžete podívat v následujícím odkazu:

 

http://www.cgf.cz/MatchDetail.aspx?IDMatch=504708171

 

uvodni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 10 07 15 41 06 DSC7667

 

V sobotu 7.10. proběhl již čtvrtý ročník rydercupového zápasu proti týmu Penati, tentokrát na našem hřišti. Měli jsme jim co vracet, protože poslední dvě utkání vyzněla ve prospěch soupeřů. Jak je již zvykem, celaá kace začala společnou páteční večeří, která se konala v restauraci KOGO ve Slovanském domě. Menu vybral osobně prezident klubu Jiří Šimáně, který přišel osobně pozdravit naše přátele ze Slovenska. Zde také došlo k rozlosování dvojic. Příprava na zápas následně pokračovala během putování noční Prahou, zde hovoříme zejména o slovenském týmu :-)

Sobotní ráno překvapilo sluníčkem a jen slabým vánkem, tato idyla však neměla douhého trvání. Vítr pomalu ale jistě zesiloval, sluníčko se schovalo a přišel trochu neočekávaně i déšť. Náladu však nemohlo nic skazit, utkání s našimi přáteli ze Slovenska jsou vždy plné pohody a dobré nálady.    

Výsledek na druhou stranu je též důležitý, zejména po té, co jsme nechtěli dopustit, abychom prohráli po třetí za sebou. Po první devítce, kde se hrály fourbally, jsme vedli nejtěsnějším výsledkem 3,5.2,5. K dispozici však bylo ještě daších 12 bodů v následujících dvouhrách ... Naštěstí náš tým zabral a dokráčel k celkovému vítězství 10:8 a tím návratu poháru zpět na Albatross!!!

Chtěli bychom poděkovat celému týmu : Kristýna Pavlíčková, Renata Jasanská, Cesar de Ghouy, Miloš Homolka, David Dušek, Zbyněk Kareš, Michael Jasanský, Zdeněk Tuka, Jan Herman, Tomáš Jinek, Jiří Pavlíček a Stanislav Lisner.

Též bychom rádi poděkovali týmu Penati, je nám s vámi vždy moc dobře!!!

14

13131313131313131313131313

Rádi bychom vás informovali, že od 1.10. 2017 nastoupil Tomáš ZACH na pozici Production manager, kde tímto nahradil ve funkci Antonína Vajcíka. Tomáš se ve světě golfu pohybuje 8 let a naposledy působil jako manažer golfového obchodu. V současnosti bude mít na starosti organizaci golfových turnajů, Albatross Academy včetně golfových kurzů pro dospělé i děti, dětské kempy v letních měsících. Kontaktovat ho můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,na telefonu +420 311 549 519 nebo GSM +420 724 898 418.
Zároveň bychom tímto chtěli poděkovat Antonínu Vajcíkovi za jeho služby a přejeme mu hodně štěstí v jeho další práci.

IMG 6996

Prev Next

Zahájení podzimních prací na hřišti

Sezóna se bohužel chýlí pomalu ke konci, což mimo jiné znamená, že počínaje pondělím 16.10. budou zahájeny pravidelné podzimní práce. Cílem je umožnit...

Více aktualit

Číst dál
Dopravní omezení v obci Mezouň

Dopravní omezení v obci Mezouň

Vážení golfisté, V období 16.-31.10. 2017 bude na silnici v celkové délce cca 100 m v oblasti obce Mezouň směrem do Vysokého Újezdu omezen provoz z d...

Více aktualit

Číst dál
Vítězný RYDER CUP proti týmu PENATI

Vítězný RYDER CUP proti týmu PENATI

V sobotu 7.10. proběhl již čtvrtý ročník rydercupového zápasu proti týmu Penati, tentokrát na našem hřišti. Měli jsme jim co vracet, protože poslední ...

Více aktualit

Číst dál
Triumf Lukáše KESSLERA

Triumf Lukáše KESSLERA

Lukáš KESSLER se v sobotu 7. října stal celkovým vítězem Regionální tour mládeže  (RTM) v kategorii Starší žáci. Své průběžné vedení po...

Více aktualit

Číst dál
Tomáš Zach je nový Production Manager

Tomáš Zach je nový Production Manager

Rádi bychom vás informovali, že od 1.10. 2017 nastoupil Tomáš ZACH na pozici Production manager, kde tímto nahradil ve funkci Antonína Vajcíka. Tomáš ...

Více aktualit

Číst dál
Výsledky Mistrovství klubu 2017

Výsledky Mistrovství klubu 2017

  Mistrovství na jamky Jamkovka probíhala během celé sezóny a vyvrcholila finálovými zápasy v týdnu těsně před mistrovstvím na rány. V ženské k...

Více aktualit

Číst dál
Vítěz Czech Masters opět na Albatrossu

Vítěz Czech Masters opět na Albatrossu

Poslední vítěz turnaje D+D REAL Czech Masters Haydn PORTEOUS se koncem minulého týdne opět ukázal na Albatrossu. Po náročném programu zvolil namísto K...

Více aktualit

Číst dál
Nové kolekce v ProShopu

Nové kolekce v ProShopu

Vážení golfisté, v Golf Shopu Albatross byl zahájen prodej nových podzimních kolekcí. ...

Více aktualit

Číst dál
Fantastické Czech Masters je úspěšně za námi!

Fantastické Czech Masters je úspěšně za námi!

Vážení příznivci Albatross Golf Resortu, máme za sebou již čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který nám přinesl i čtvrtého vítěze v historii ...

Více aktualit

Číst dál

Navštivte náš PRO SHOP

logo-gl

Ochutnejte naše speciality

logo-kogo

Partneři

loga-hp

e-mail: recepce@albatross.cz Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd, tel.: +420 311 549 510 Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies
Albatross na Facebooku Albatross na youtube Google+
Nahoru