et-logo

kaymer2

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který se koná od 31. srpna do 3. září, ozdobí účast Martina Kaymera. Poprvé v historii přijede na turnaj do Česka. 32 letý německý golfista vyhrál US Open (2014) a PGA Championship (2010). Včetně těchto dvou major titulů má na kontě 11 triumfů na European Tour a 3 na PGA Tour. Týmový Ryder Cup vyhrál třikrát.

„Bude to moje premiéra na D+D REAL Czech Masters, a proto se už hodně těším. Slyšel jsem o turnaji a o hřišti jen samou chválu. Těším se do Prahy a do České republiky, kde budu hrát poprvé v mé profesionální kariéře,“ říká Martin Kaymer, který byl v roce 2011 světovou jedničkou.

Kromě Kaymera potvrdila svou účast už dříve další bývalá světová jednička Lee Westwood (vítěz 42 světových turnajů), opět dorazí Američan John Daly (dvojnásobný major vítěz) a vůbec poprvé bude na turnaji v Albatross Golf Resortu startovat Darren Clarke, vítěz The Open 2011, bývalá světová dvojka a loňský kapitán rydercupového týmu Evropy.

Turnaj Czech Masters má svou jistou budoucnost. Promotérská společnost Relmost prodloužila smlouvu s European Tour do roku 2023.

„Současná smlouva nám sice končí až příští rok, ale rozhodli jsme se s předstihem podepsat s European Tour nový kontrakt. Smlouvou do roku 2023 jsme chtěli potvrdit náš zájem o další rozvoj tohoto turnaje a podporu českého golfu. Věřím, že do té doby bude mít Česko minimálně jednoho stabilního hráče na European Tour. Turnaj má celosvětový marketingový dopad, je ideální propagací Prahy a České republiky jako golfové destinace. Zároveň nám tato mnohaletá smlouva umožňuje uzavírat dlouhodobé sponzorské kontrakty, o které je od loňského ročníku obrovský zájem,“ říká Petr Dědek, majitel Relmostu. Od roku 2019 se zvýší prize money o minimálně 100 tisíc Euro.

„Relmost udělal velký kus práce, díky tomu turnaj vyrostl a rozvíjí se. Jsme moc rádi, že Relmost prodloužil smlouvu s European Tour. Turnaj má před sebou dlouhou budoucnost a to je zároveň dobrá zpráva pro golf v České republice,“ říká Keith Pelley, ředitel European Tour.

Významnou roli hraje D+D REAL Czech Masters v rámci Ryder Cupu. Letos bude na Albatrossu začínat kvalifikační bodování a příští rok bude předposledním turnajem celého cyklu. Je tak jediným turnajem v kalendáři European Tour, kde se bude bojovat o rydercupové body dvakrát.

„D+D REAL Czech Masters zaujalo klíčové místo v kalendáři European Tour. Stane se důležitým bodem v programu hráčů, kteří chtějí hrát Ryder Cup a být na očích kapitána Thomase Bjorna. Je příznačné, že se letošního turnaje zúčastní Martin Kaymer, který je synonymem pro slavná vítězství evropského týmu posledních let,“ dodává Keith Pelley.

e-mail: recepce@albatross.cz Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd, tel.: +420 311 549 510 Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies
Albatross na Facebooku Albatross na youtube Google+
Nahoru