Zvolte jazyk

Z Čechů začali nejlépe Bareš a Kořínek

První kolo šestého ročníku D+D REAL Czech Masters je minulostí. Nejlépe do něj vstoupil Gavin Green, který potřeboval pouze 64 ran (-8). Největší hvězdy v čele s Erniem Elsem nezačaly nejlépe. Z Čechů se dařilo nejvíce Jakubu Barešovi s Alešem Kořínkem.

 Snímek obrazovky 2019 08 16 v 10.18.44Malajsijský golfista Green na sebe upozornil v Albatross Golf Resortu už loni, kdy se srdnatě bil o titul, aby nakonec uhrál třetí místo. Do letošního šestého ročníku vstoupil naprosto totožně jako do toho předešlého.

Na osmnáct jamek mu stačilo na úvod turnaje zahrát 64 ran (-8). Osm pod par byl přitom už po dvanácti jamkách, zbylých šest obešel v paru.

Snímek obrazovky 2019 08 16 v 10.25.12Jen o ránu zpět je Angličan Lee Slattery, který už na D+D REAL Czech Masters v minulosti také hrál o vítězství, a Jihoafričan Erik Van Rooyen.

Z hvězdných hráčů se dařilo nejvíce Thomasi Pietersovi a Berndu Wiesbergerovi. Belgičan byl suverénně nejsilnějším článkem ostře sledovaného flightu Pieters–Westwood–Harrington. Po 67 ranách (-5) dělí 10. místo. Rakušan Wiesberger je nejvyýše postaveným hráčem podle světového žebříčku, i on zahrál pět pod par. 

Naproti tomu Lee Westwood i Pádraig Harrington zaznamenali jednu ránu nad par, což zatím stačí až na dělené 109. místo.

Znechuceně odcházel z greenu poslední jamky Ernie Els. Největší hvězda ve startovním poli hrála bezchybný golf až do třinácté jamky. Do té doby byl Els tři pod par, jenže první chyby se dopustil na tříparové třináctce, double bogey si odnesl z šestnáctky a bogey ještě přidal na sedmnáctce.

ErnieI on bude mít tedy plné ruce práce, aby zítra prošel cutem. To samé se dá říct i o Eddie Pepperelovi.

Z domácích nadějí si vedli náramně amatér Jakub Bareš a profesionál Aleš Kořínek. Oba zahráli dvě rány pod par a dělí 39. místo. Jen o ránu zpět je po vynikajícím finiši Stanislav Matuš.

"Je to super, ale žádnou vědu bych z toho nedělal. Ještě není konec a spousta hráčů zahrála pět šest pod par, konkurence je úplně jinde. V každém případě cítím šanci na cut," hodnotil nejlepší český amatér Jakub Bareš.

S nervozitou v úvodu se skvěle popasoval Aleš Kořínek, který své kolo dotáhl k 70 ranám (-2). "Trochu se mi v úvodu třepaly ruce, ale kedík mi řekl, že pokud se mi budou takhle třepat dál, tak to bude výborný. Hra byla jinak slušná," řekl Aleš Kořínek.

AlesGolf nahoru dolů hrál Stanislav Matuš. "Když už jsem se konečně rozjel a zahrál birdie, tak hned přišlo bogey, což byla velká škoda. Ze začátku to byla i trošku smůla," popisoval Matuš průběh čtvrtečního kola, ve kterém střídal birdie s bogey. Na konec však skóre překlopil do červených čísel a do druhého kola půjde z dobré výchozí pozice. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Zdroj: GolfExtra.cz