Zvolte jazyk

Else Albatross okouzlil. Rád bych se za rok vrátil, vzkazuje

Ernie Els, největší hvězda šestého ročníku D+D REAL Czech Masters, si o víkendu nezahraje. Jihoafričan prožil na Albatrossu smolné dva dny a se skóre nad parem hřiště nemohl pomýšlet na postup cutem. Přesto zanechal poblíž Prahy skvělý dojem. A platilo to i obráceně.

Snímek obrazovky 2019 08 17 v 8.30.23Kapitán mezinárodního týmu pro letošní Presidents Cup přiletěl do Prahy, aby české diváky ohromil svým ladným a tolik let fungujícím švihem.

A skutečně. Golf v podání hráče s přezdívkou The Big Easy opravdu vypadá jednoduše a v době silových švihů nenásilně. Na úspěch na českém turnaji European Tour to ale nestačilo.

"Nehrál jsem tak špatně, ale dnes jsem neproměnil žádné putty do birdie. Byl to takový nešťastný den," mrzelo Else.

Ten si v obou kolech připsal jednu ránu nad par a s celkovým skóre +2 skončil daleko za hranicí cutu. Na konci dne ho ale stále hlodal nevydařený čtvrteční závěr, kdy to měl skvěle rozehrané – po 12 jamkách byl na −3.

Pak ale chyboval na třináctce, šestnáctce a sedmnáctce.

Els1A areál opouštěl hodně rozmrzelý.

"Včerejší závěr mě hodně bolel. Je to těžký zásah vaší psychiky, protože celou dobu hrajete dobře, ale končíte double bogey na šestnáctce a bogey na sedmnáctce," vracel se k pokaženému konci prvního kola.

Hodně ho přitom mrzelo, že už si nezahraje na hřišti, které ho okouzlilo. "Moc se mi líbí a rád bych se za rok vrátil. Hřiště je ve skvělé kondici," vysekl poklonu osmnáctce ve Vysokém Újezdu.

Tu si ve 2. kole prošel s dcerou Samanthou, která se chopila jeho bagu."Můj kedík musel odcestovat domů, protože jeho maminka na tom není zdravotně dobře. Dnes ráno to proto bylo docela bláznivé," prozradil.

Els2Volný víkend Els využije k odpočinku a s rodinou se podívá po okolí. A prohlídka Prahy? "Moc na prohlídky nejsem, nemám je rád. Jsem hrozně zklamaný, že už si zítra nezahraju," řekl Els, kterého v následujících dnech čeká cesta do USA za byznysem.

Pak by si měl zahrát BMW PGA Championship ve Wentworthu. A jelikož Ernie Els už za dva měsíce oslaví své 50. narozeniny, tak ho v brzké době čeká také přesun na Senior Tour.

"Ano, budu hrát seniorku, ale taky mám v plánu hrát European Tour. Mám rád místa, kde se konají turnaje. Třeba jako je Praha," dodává sympaťák Els. Uvidí ho čeští diváci na Albatrossu i v příštím roce?

 

Zdroj: GolfExtra.cz