Zvolte jazyk

CZECH MASTERS CHYSTÁ OPĚT SOUBOJ KLUBŮ

V loňském roce to ještě kvůli rozmarům počasí nevyšlo, letos by však nic nemělo stát v cestě premiérovému Souboji klubů v rámci D+D REAL Czech Masters. Během sobotního třetího kola, tedy 25. srpna odpoledne, tak proběhne speciální vložená soutěž na 7. jamce.

 Až tříparovou jamku opustí ti nejlepší hráči turnaje, střetnou se na ní dvojčlenné týmy v modifikované soutěži nearest to pin. Počítat se bude lepší z pokusů dvoučlenných týmů, kterých vyrazí do boje kolem třiceti.

„Chceme ještě více zapojit české golfové prostředí do našeho turnaje. Soutěž na sedmičce probíhala už předloni, byla však individuální a jednalo se o golfisty, kteří uspěli v naší soutěži,“ říká Zdeněk Jehlička, Head of Golf pořádajícího Relmostu.

Letos tak půjde o již zmíněný souboj dvojic, které do soutěže musí předem nominovat jejich kluby. Z každého klubu se může zúčastnit pouze jeden pár a šanci dostanou ti po vzoru přísloví „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Jeden tým pak vytvoří také zástupci České golfové federace.

„Každý klub může nominovat pouze jeho manažer, popřípadě jiný oficiální zástupce. Zatím jde přitom jen o nominaci klubu, nikoliv konkrétních hráčů, kteří se souboje zúčastní. Jména hráčů mohou být doplněna později,“popisuje formu nominace Jehlička. Jména dvou soutěžících si budou moci zástupci klubů rozmýšlet do 31. července.

„Je nám jedno, jakým způsobem kluby nominují své hráče. Jestli půjde o mistry klubu, vítěze některého z turnajů nebo výsledek hlasování. Je to na každém, my potřebujeme jen dvě závazná jména,“ dodává Jehlička.

Pokud do konce července do centrály Relmostu nedorazí, šanci dostanou další kluby v pořadí, na které v první vlně nezbylo místo. Týmy pak mohou být i smíšené, hrát se ale bude z jednotných odpališť.

V samotné soutěži bude mít každý hráč pouze jeden pokus, když počítat se bude ten lepší. Dvojice, která pošle míček jamce nejblíže, se může těšit na speciální trofej, kterou se bude moci klub chlubit v klubovně.

Zájemci z řad klubů se mohou hlásit na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. „Pokud máte jako hráči o akci sami zájem, kontaktujte svůj klub, ať se co nejrychleji přihlásí. Nezapomínejte, že do Souboje klubů jich bude vpuštěno maximálně třicet,“ uzavírá Jehlička