Zvolte jazyk

ANDREW „BEEF“ JOHNSTON JE DALŠÍ HVĚZDOU CZECH MASTERS

Seznam ohlášených účastníků D+D REAL Czech Masters se rozrůstá o další velkou hvězdu. Na Albatrossu se v rámci European Tour představí populární Angličan Andrew „Beef“ Johnston, který si získal zástupy fanoušků nejen v Evropě, ale také na PGA Tour.

Ačkoliv Johnston v kariéře vyhrál zatím jediný turnaj na PGA Tour a dva na Challenge Tour, je světově populární golfovou osobností. Fanoušky si získal především svým osobitým vzhledem, otevřenou povahou i specifickou hrou.

Kamkoliv devětadvacetiletý Johnston přijede, přitahuje pozornost. Přesvědčoval o tom i v loňské sezóně na PGA Tour, kde si získal mnoho obdivovatelů. Po letošním návratu do Evropy opět baví fanoušky především na European Tour.

„Jsme moc rádi, že se rozhodl startovat na Czech Masters a my ho tak můžeme poprvé osobně představit českým golfovým fanouškům. Těšíme se, až v srpnu přijede do Prahy. Mezi diváky po celém světě patří mezi nejpopulárnější hráče,“ řekl o Johnstonovi majitel promotérské společnosti Relmost Petr Dědek.

Není to však poprvé, co bude Johnston hrát na turnaji pořádaném Relmostem. V sezóně 2014, kdy vyhrál pořadí Order of Merit na Challenge Tour, si zahrál D+D REAL Slovakia Challenge na Penati, kde skončil dělený sedmý. Z tohoto roku pocházejí také obě jeho vítězství na Challenge Tour.

Své zatím jediné vítězství na European Tour získal Beef v roce 2016 na Open de Espana ve Valderramě. Ten samý rok na sebe nejvíce upozornil osmým místem na The Open v Royal Troon. Pro následující sezonu už se Johnston přemístil na PGA Tour.

Na Albatrossu se potká i se svým přítelem Johnem Dalym, se kterým ho pojí podobný životní styl zahrnující lásku k pivu a dobrému jídlu. Ostatně v této vášni má původ i jeho přezdívka. Ačkoliv Beef prohlásil, že se chce víc soustředit na golf, jeho temperament je stále pro diváky velkým magnetem.

Nyní se o tom budou moci přesvědčit i čeští fanoušci. Czech Masters začíná již 23. srpna, a kromě Johnstona a Dalyho budou ve startovní listině také Angličané Lee Westwood či vítěz Masters 2016 Danny Willett.

beef