Zvolte jazyk

NOVÉ HVĚZDY PRO CZECH MASTERS! PIETERS I DALŠÍ MAJOR ŠAMPION

S uzavírkou přihlášek pro letošní D+D REAL Czech Masters se ve startovní listině objevila další zajímavá jména. Vedle již potvrzených hvězd mají v plánu dorazit na Albatross vítěz turnaje z roku 2015 Thomas Pieters a v jednání je také start Padraiga Harringtona.

 Již dříve byl ohlášen start Dannyho Willetta, Lee Westwooda, Johna Dalyho a Andrew „Beef“ Johnstona. Nyní se k nim přidávají mimo jiné Pieters a také dvojnásobný šampion The Open (2007 a 2008) a vítěz PGA Championship 2008 Harrington.

„Start Pieterse už je jistý, jeho tým nás kontaktoval s tím, že by si u nás na turnaji opět rád zahrál. S Harringtonem stále ještě jednáme, ale i díky tomu, že se na poslední chvíli přihlásil, tak věříme, že to klapne,“ řekl nám Zdeněk Jehlička, Head of Golf pořádající společnosti Relmost.

Jediný turnaj nejvyšší evropské série na našem území tak přivítá všechny čtyři své dosavadní vítěze. K Pietersovi se přidají Jamie Donaldson (2014), Paul Peterson (2016) a loňský šampion Haydn Porteous.

Pieters se přitom rozhodl pro start na poslední chvíli. „Sedli jsme si nad kalendář a rádi bychom vám dali vědět, že se Thomas rozhodl hrát Czech Masters,“ stojí v mailu od Lieselotte Pieters, sestry a manažerky Thomase, který obdržel Jehlička začátkem tohoto týdne.

Belgický ranař na Czech Masters před třemi roky naplno odstartoval svou kariéru, když si připsal první vítězství na European Tour. Další přidal hned o dva týdny později na KLM Open a o rok později na turnaji Made in Denmark. Předloni pak byl jako nováček jednou z hvězd Ryder Cupu.

Harrington pak stejně jako Pieters neprožil ideální zámořskou sezonu a nepodívá se tak do play-off FedEx Cupu. I proto začal na poslední chvíli jednat o svém startu na Albatrossu, kde navíc bude mít jako asistent Thomase Bjorna, stejně jako Lee Westwood, na očích řadu hráčů, kteří budou na poslední chvíli bojovat o účast v letošním týmu.

„Šance, že bude hrát, je více než padesátiprocentní. Jsme rádi, že se nám opět podařilo pro české golfové fanoušky zajistit zajímavé startovní pole, ve kterém si každý přijde na své. K vidění budou jak legendy světového golfu, tak vycházející hvězdy,“ dodává Jehlička.

Kromě zmíněných hráčů jsou momentálně ve startovní listině mimo jiné i Thongchai Jaidee, Matteo Manassero, Eddie Pepperell, Renato Paratore, Nicolas Colsaerts, Soren Kjeldsen, Gregory Bourdy, Stephen Gallacher, Oliver Fisher, Marcel Siem, Peter Hanson nebo Chase Koepka.

pieters