Zvolte jazyk

Premiérový Souboj klubů vyhrál domácí Albatross

Loni ještě počasí nedovolilo na Czech Masters odehrát premiérový Souboj klubů, letos ale bitvě dvoučlenných týmů na tříparové 7 už nic nezabránilo. S nepříjemným větrem se pak při svých 140 metrů dlouhých ranách vypořádali nejlépe hráči domácího Albatrossu.

Na odpališti sedmé jamky se kolem sobotní půl páté odpoledne sešlo celkem čtrnáct týmů, které reprezentovaly své kluby při o rok opožděné premiéře vložené soutěže na turnaji European Tour. Kolem týčka se tak i s fanoušky shromáždilo kolem padesáti lidí, a hráči tak měli atmosféru jak některé flighty během hlavního turnaje. Mnohem větší problém ale pro většinu z nich představoval spíše silný vítr než případná nervozita, která byla naprosto pochopitelná. Alespoň to tak vypadalo podle většiny ran, které v mnoha případech byly velmi dobré, ale buď je vítr zavál do jednoho z pravých bunkerů, nebo naopak zastavil ve vzduchu a míčky tak skončily těsně před greenem.

Na green se dostalo pouze šest týmů, jejichž zástupci měli každý po dvou pokusech. Nejblíže, něco málo přes tři metry, pak skončil díky parádní ráně mladšího z bratrské dvojice Kesslerů Tobiáše domácí Albatross. "Byla to šestka železo a na sebe jsem ji trefil docela dobře," popsal skromně svou vítěznou ránu Tobiáš. Podle jeho staršího bratra Lukáše bylo jako rozhodující něco jiného, než výhoda domácího prostředí: "Ještě větší výhodou bylo, že jsme šli ke konci. Bylo vidět, že vítr míčky hodně odnášel doprava, takže jsme se na to mohli připravit a věděli, jak to zahrát. A Toby to tam vyslal výborně."