Zvolte jazyk

HENRIK STENSON NA D+D REAL CZECH MASTERS 2021

Sedmý ročník D+D REAL Czech Masters ohlásil svou největší hvězdu. Na Albatross letos v srpnu dorazí Henrik Stenson, který se tak představí vůbec poprvé českým golfovým fanouškům. Dalšími plánovanými hvězdami turnaje European Tour, který se uskuteční od 19. do 22. srpna, jsou Pádraig Harrington nebo Thomas Pieters. Chybět nebude ani česká špička v čele s Ondřejem Lieserem.

Stenson je dalším velkým jménem, které dorazí na už tradiční turnaj evropské série na hřiště nedaleko Prahy. Zkušený Švéd, kterému se přezdívá Iceman, vyhrál v roce 2016 The Open a celkově si připsal 21 profesionálních vítězství. Šest z nich zaznamenal na PGA Tour, 11 na European Tour. V roce 2016 získal také stříbrnou medaili na olympijských hrách v brazilském Riu.

„O Henrika Stensona jsme stáli dlouhodobě, letos se konečně potkaly naše kalendáře a Henrik může do Prahy dorazit. Věříme, že bude velkým lákadlem pro fanoušky, na které se na Albatrossu těšíme,“ řekl Petr Dědek, majitel pořádající společnosti Relmost.

Pětačtyřicetiletý Stenson byl u třech výher Evropy v Ryder Cupu, mimo jiné ovládl jamkovku ze série WGC a celkem čtrnáctkrát skončil v TOP 10 na turnajích velké čtyřky. Před dvěma lety vyhrál akci Tigera Woodse Hero World Challenge na Bahamách.

„Ahoj, tady Henrik. Už se nemohu dočkat, až si v srpnu natýčkuju na Czech Masters. Takže Praho, jdeme na to,“ vzkázal ze Švédska Henrik Stenson.

Na sedmém ročníku D+D REAL Czech Masters bude obhajovat titul z roku 2019 Thomas Pieters, který už vyhrál Czech Masters během své kariéry dvakrát. V roce 2020 se kvůli pandemii koronaviru COVID-19 nehrálo.