Zvolte jazyk

13 Čechů na Czech Masters

Startovní pole na Czech Masters se pomalu finalizuje a prozatím máme potvrzených 13 hráčů z České republiky. Mezi jiné budou v poli také hráči reprezentující Alabtross, kterými jsou Michal Pospíšil a Jakub Bareš. Hrát bude také olympionik Ondřej Lieser.  

Na základě své uhrané kategorie budou příští týden na Albatrossu hrát Ondřej Lieser a Stanislav Matuš. Pro čerstvého olympionika z Tokia Liesera to bude letos jako pro pravidelného účastníka elitní evropské série už devátý start na European Tour.

Matuš startuje letos především na druholigové Challenge Tour. Na European Tour půjde o jeho druhý letošní start, když ten první absolvoval v dubnu na Austrian Golf Open.

Osm českých profesionálů bude hrát Czech Masters na sponzorskou pozvánku. Jsou to Filip Mrůzek, Gordan Brixi, Šimon Zach, Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Jakub Bareš, Michal Pospíšil a Matyáš Zapletal.

Z amatérů se pak mohou těšit na sbírání cenných zkušeností mezi evropskou elitou Jiří Zuska, Kryštof Strýček a Maxmilián Jelínek.

Seznam českých hráčů ještě nemusí být konečný a je možné, že ještě nějaké jméno přibude.

Na pozvánky bude na Albatrossu hrát i trojice Slováků Pavol Mach, Tadeáš Teťák a Sebastian Vida.

Největší ohlášenou hvězdou je Švéd Henrik Stenson, vítěz The Open z roku 2016, dvojnásobný vítěz Race to Dubai na European Tour a člen tří vítězných evropských týmů v Ryder Cupu. Účast potvrdil také šampion Masters z roku 2016 Angličan Danny Willett.

Hrát se bude o milion eur a 2000 bodů do pořadí Race to Dubai.

Turnaj startuje ve čtvrtek 19. srpna prvním kolem. Vítěz bude znám po čtvrtém kole v neděli 22. srpna.

Fanoušci mohou sledovat turnaj buď přímo na Albatrossu na vlastní oči nebo v živých přenosech kanálů Golf Channel a ČT Sport.