Zvolte jazyk

Olympijský medailista Sabbatini na Czech Masters

Do poslední chvíle bojoval o to, aby si prodloužil sezonu na PGA Tour. Nakonec k tomu Rorymu Sabbatinimu v neděli chyběla na Wyndham Championship jediná rána, přesto si v tomto týdnu zahraje. Dorazí totiž na D+D REAL Czech Masters, které startuje už ve čtvrtek.

Sabbatini prožíval nevýraznou sezonu, než ale vyrazil koncem července do Tokia. Tam se zúčastnil olympijského turnaje a 1. srpna si na krk pověsil naprosto senzační stříbrnou medaili, kterou vybojoval pro svou novou zemi Slovensko, které reprezentuje od roku 2019.

Nalezenou formu pak rodák z jihoafrického Durbanu málem přetavil v proklouznutí do play-off FedEx Cupu, které startuje už v tomto týdnu v New Jersey turnajem The Northern Trust.

Na Wyndham Championship byl po druhém i třetím kole ve hře o titul, když na postup mezi 125 nejlepších hráčů sezony, kteří postoupili do play-off, potřeboval skončit do sedmého místa.

K tomu mu nakonec chyběla po finálovém kole za 68 ran (−12) s celkovým skóre −13 jediná rána, když hráči s −14 dělili skutečně sedmé místo. Na všem zlém je ale něco dobré, což v tomto případě znamená, že si Sabbatiniho užijí fanoušci v tomto týdnu na Albatrossu!

Pětačtyřicetiletý šestinásobný šampion PGA Tour totiž místo do New Jersey vyrazil do Prahy, kde bude společně s Henrikem Stensonem, Dannym Willettem a Pádraigem Harringtonem jednou z hlavních hvězd sedmého ročníku jediného turnaje European Tour v Česku.

„S Rorym jsme byli prostřednictvím jeho manželky Martiny v kontaktu od olympiády. Čekali jsme, jak dopadne jeho poslední šance na postup do závěrečné fáze PGA Tour. Včera večer jsme se po skončení finálového kola opět spojili a potvrdili si Roryho účast na Czech Masters,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá.

Ten věří, že Rory Sabbatini bude dalším velkým lákadlem pro golfové příznivce, a to nejen ze Slovenska: „Je to skvělá zpráva pro všechny sportovní fanoušky. Věřím, že se jich na stříbrného slovenského golfistu nedávné olympiády přijde hodně podívat.“

Turnaj D+D REAL Czech Masters se koná na Albatrossu od čtvrtka 19. srpna do neděle 22. srpna. Kromě zahraničních hvězd na něm bude startovat kompletní česká špička v čele s Ondřejem Lieserem.