Zvolte jazyk

Czech Masters vyhrává Johannes Veerman

Američan Johannes Veerman si odváží z Albatrossu skvělé zážitky a vzpomínky. V neděli tu totiž v 29 letech vyhrál svůj první turnaj European Tour, když v 7. ročníku D+D REAL Czech Masters o dvě rány porazil Fina Tapia Pulkkanena a krajana Seana Crockera. Henrik Stenson skončil dělený čtvrtý. Historický úspěch pro český golf zaznamenal na European Tour Filip Mrůzek.

Na Albatrossu to bylo drama až do poslední jamky, na kterou šli se skóre −15 Veerman a Pulkkanen. Jenže Fin trefil drivem rough napravo a druhou ranou vodu chránící poslední green. Byl z toho dabláč a promarněná příležitost, kterou proměnil Veerman ve své vítězství.  

Hráči nabídli tisícům fanoušků ve finálovém kole drama. Dlouho byl na čele Pulkkanen, kterého stíhal hlavně Stenson, největší hvězda turnaje. Když zahrál Švéd bojující o nominaci do Ryder Cupu birdie na třináctce, konečně se dotáhl na čelo leaderboardu, kde v tu chvíli byli čtyři hráči.

Kromě Stensona s Pulkkanenem ještě Veerman a Crocker. Ten ale po čtyřech birdie v řadě na jamkách 9 až 12 zahrál dvě bogey za sebou a z boje o vítězství se tak odhlásil. Bylo jasné, že o triumf si to rozdá trojice jdoucí v posledním flightu.

Ještě než přišla na obávanou sérii tří jamek v závěru kola, šel do výhody Pulkkanen, který se vrátil do samostatného vedení po parádní příhře do greenu na patnáctce, po které jen doklepával do birdie. A birdie zahrál i na šestnáctce, zatímco Stenson trefil vodu, zapsal dabláče a i tím utopil své šance na vítězství.

Na šestnáctce ale skóroval i Veerman, a tak se pořád držel v závěsu za Pulkkanenem. Ten ale fatálně nezvládl poslední dvě jamky. Nejdřív zahrál bogey na sedmnáctce, a pak dabláče na osmnáctce. Veerman zahrál dva klidné pary na závěr, zapsal kolo za 68 ran (−4) a s celkovým skóre −15 mohl začít přijímat gratulace.

Celý článek naleznete na Golfextra.cz

Foto: Ladislav Adámek

 

ADL_7017-2.JPG