Zvolte jazyk

NA CZECH MASTERS SI ZAHRAJE 14 ČECHŮ, MEZI NIMI I 12LETÝ TALENT KLEIN

Vrcholný podnik domácí golfové scény, turnaj elitní DP World Tour D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, představí domácím fanouškům kromě celé řady zahraniční hvězd již tradičně kompletní českou profesionální špičku doplněnou nejlepšími amatéry. Startovní listina momentálně čítá už 14 českých hráčů.

Dva z nich, Ondřej Lieser a Stanislav Matuš, si účast na Czech Masters zajistili na vlastní uhranou kategorii. V případě nejlepšího českého profesionála posledních sezón Liesera je to kategorie 17, Matuš je v kategorii 22 a v Entry listu se nachází na posledním účastnickém místě.

Zbylých 12 českých hráčů se na Czech Masters dostalo na pozvánky. Z profesionálů jsou to zatím Jan Cafourek, Filip Mrůzek, Šimon Zach, Gordan Brixi, Matyáš Zapletal, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil a Jakub Bareš.

Z amatérů Dominik Pavouček, Maxmilian Jelínek, David Tomi a stále ještě 12letý Louis Klein z domácího Albatrossu, který se v březnu v Dubaji blýskl vítězstvím v mužském turnaji The Els Club Men´s Open a v červnu bojoval reálně o cut na turnaji Challenge Tour na Kaskádě.

Díky pozvánkám se na Czech Masters představí také tři Slováci. Už jsme informovali o tom, že jedním z nich bude opět i rodák z JAR Rory Sabbatini, který pro svou druhou vlast dokázal loni v Tokiu vybojovat senzační stříbrnou olympijskou medaili.

Kromě šestinásobného vítěze z PGA Tour budou slovenský golf na Czech Masters reprezentovat amatér Sebastian Vida a 22letý profesionál Tadeáš Teťák, který by na Albatrossu rád potvrdil své kvalitní výkony, které během léta ukazoval na Challenge Tour.

Czech Masters vypukne na hřišti ve Vysokém Újezdě u Prahy již ve čtvrtek 18. srpna a bude se hrát následující čtyři dny do neděle 21. srpna.