Zvolte jazyk

D+D REAL CZECH MASTERS je za námi

Devátý ročník turnaje D + D Real Czech Masters je za námi a hřiště Albatross je opět otevřeno. Vítězem turnaje se stal Angličan Todd Clements. Doufáme, že jste si sledování turnaje vychutnali a užili si novinky, které jsme vám pro letošní ročník připravili. 

I přes proměnlivé počasí bylo vidět, že hvězdami nabité startovní pole dokáže přitáhnout veliké množství diváků, kteří tentokráte měli možnost sledovat nejen ty největší hvězdy evropského golfu, ale i výborně hrajícího Jiřího Zusku. Ten se umístil na skvělé 14. pozici a jen o vlásek mu tak unikla TOP10 a s ní přicházející automatická účast na nadcházejícím turnaji ve Švýcarsku.

Nedělní kolo se povedlo také členovi Albatross Golf Clubu Julienu Brunovi, který se po kolech za 70, 67, 71 a 68 (−12) umístil na dělené 25. pozici a upevnil si tak pozici v žebříčku Race to Dubai Rankings. 

Vítězem turnaje, který tak od prezidenta klubu Jiřího Šimáněho obdržel certifikát na čestné členství v Albatross Golf Clubu se stal Angličan Todd Clements. Ten si výhru zajistil bezchybným nedělním kolem, ve kterém neztratil ani jeden úder, ba naopak svou hru ozdobil třemi sekvencemi po třech birdies v řadě. Stopku na cestě k vítězství mu nevystavil ani místní „amen corner“ v podobě jamek 16.–18., které obešel čistě se třemi pary, ani jeho známější krajan Matt Wallace, který hrál také bezchybně, ale potřebné birdie na osmnácté jamce, které by mu zajistilo rozehrávku, zahrát nedokázal.

Turnaj byl i v letošním roce nejen sportovní událostí, ale také společenskou. Kromě akcí, které se konaly mimo náš resort, jsme hostili velmi poučnou kliniku krátké hry v podání sympatického kapitána Ryder Cupu Luka Donalda a sobotní koncert populárních Chinaski. Jejich vystoupení do areálu přilákalo veliké množství diváků a nejen personál Albatrossu si tak mohl ověřit, zda i takový nápor dokáže resort ustát. A ustál jej s naprostým přehledem. Kapela odehrála více než hodinový set včetně přídavků, které si vymohlo mohutně skandující a spokojené obecenstvo.

Vám, členům našeho klubu, děkujeme za přízeň, kterou nám zachováváte i v průběhu turnaje. Věříme, že i přes nepohodlí, které je s pořádáním turnaje spojeno, oceňujete jeho přínos pro dobré jméno, které si náš resort v ČR i ve světě buduje.

Doufáme, že jste si sledování turnaje vychutnali a užili si novinky, které jsme vám pro letošní ročník připravili.

vítěz Todd Clements s pohárem

předávání ceny výherci

vítěz Todd Clements s pohárem