Zvolte jazyk

Louis Klein ovládl 1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour

Reprezentant Albatross Golf Clubu Louis Klein ovládl 1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, moc gratulujeme k vítězství.

Na brněnské Kaskádě ve dnech 3.-5. 5. amatérští i profesionální golfisté z Česka i ze zahraniční otevřeli nejvýznamnější domácí sérii otevřených turnajů pod hlavičkou ČGF.

V mužské kategorii figurovala jak velká jména profesionálního českého golfu, tak i mladé pušky v čele s Louisem Kleinem. Ten se po solidním 1. kole s jednou ranou pod par hřiště rozehrál v sobotu k nejlepšímu kolu celého třídenního turnaje za 67 ran. K němu přidal v neděli jen o ránu horší výsledek a celkových 206 ran mu stačilo na vítězství. Profesionála Jana Cafourka se mu tak podařilo po nedělní přetahované udržet za sebou na druhém místě a rozdílu dvou ran (208). O třetí místo se s výsledkem 212 ran dělila čtveřice Matouš Zach, Jakub Hejlek, Gregg Lavoie a Jiří Zuska.

Po úspěšném víkendu zářil Louis Klein spokojeností: „Na Kaskádě byla velice silná konkurence a tak vítězství v turnaji mě velice těší a motivuje do další práce. V turnaji se sešli snad všichni naši špičkoví hráči. Jirka Zuska, který je ve světovém žebříčku nejlepším Čechem, Filip Mrůzek, Honza Cafourek, Aleš Kořínek a další. Myslím, že rozhodlo moje druhé kolo, kdy jsem zahrál 67 ran a bylo z toho nejlepší kolo turnaje. Hlavně mám radost, že za poslední dvě kola jsem nezahrál ani jedno bogey. Sedm birdie a jeden eagle je velice slušný výsledek. Vítězství mi zajistilo kartu na Challenge Tour zde na Kaskádě, tak jsem rád, že mam jistou možnost obhajoby svého loňského úspěchu, kdy jsem tady prošel cutem jako nejmladší hráč v této sérii.“

 

image001